Relacje z codziennego życia miejskiej kobiety przeflancowanej na wieś.
Blog > Komentarze do wpisu

Obuta w jednego buta.

W oczekiwaniu na powtórkę grzmotów i błyskawic przygotowałam strój, w którym ewentualnie wyskoczę z domu, w celu ratowania siebie.

Poprzednia, niespokojna noc nauczyła mnie pewnej przezorności.

W momencie kulminacyjnym, kiedy wiało i szalało założyłam spodnie i jednego kapcia. Drugiego nie znalazłam, bo piesek gdzieś podział.

W jego gnieździe wszystkie nasze buty, bo to taki gadżeciarz jest. Wystarczy wyjąć na chwilę nogę z buta, czy kapcia, a on już skrada się i chapie.

A jak chcę wyjąć to, co moje - warczy i rzuca się zębiskami do ręki.

Tak, czy siak - obuta na jedną stopę gotowa byłam do ucieczki - jakby co.

Wczoraj wieczorem byłam spanikowana, ponieważ te prognozy brzmiały dosyć dramatycznie. Schowałam parasol, krzesła oraz poduszki z tarasu. Pod ręką miałam strój wyjściowy.

Noc przespałam spokojnie. Nic złego nie wydarzyło się w moim rejonie.

Dzisiaj najcieplejszy  dzień tygodnia. Na razie otwarte mam wszystkie okna i drzwi, by dotlenić płuca chłodnym, o tej porze powietrzem. Za niedługo wszystko szczelnie pozamykam, psy schowam do chałupy i tak spędzę ten dzień. 

Dobrze, kiedy jest ciepło, ale jak jest za ciepło, to bardzo niedobrze.

Nie po to jest lato i wakacje, by siedzieć w domu, w dodatku zaciemnionym, zamkniętym na trzy spusty.

Co prawda na wsi powietrze nie jest tak nagrzane jak w mieście, są zacisze miejsca pod drzewami, trochę powiewu wiatru, poranna rosa, więcej tlenu, ale i tak przeżywam trudne chwile. 

 Życie na wsi powoli mnie nudzi. Zrobiłam ogórki ( więcej nie ma i nie będzie, bo grad posiekał), nacieszyłam się miejscem, a teraz jestem ciekawa, co słychać w mieście, w moim domku? I tak niestrudzenie błąkam się po tym świecie. To tu, to tam.

W żadnym z tych miejsc nie czuję się na zawsze. W związku z tym, nie mam dalekosiężnych planów, marzeń długofalowych, pewności co do przyszłości.

To przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Wszystko wydaje się tymczasowe, na teraz. 


piątek, 11 sierpnia 2017, duzabula

Polecane wpisy

  • Wiek średni.

    Od wczorajszego poranka nic tylko pracuję, pracuję. Dopiero dzisiaj, około czternastej zakończyłam robotę zleconą przez szefa. Wróciłam wczesnym wieczorem do s

  • Barek.

    Zalatany dzień. Ostatnim punktem była wizytacja w mieszkaniu siostrzeńca. Majster uwija się, panowie od mebli zmontowali kuchnię. Wydawałoby się, że tak niewiel

  • Artykuł.

    Pomyślałam wreszcie logicznie w sprawie wnusi. Musimy mieć wspólne działania i ujednolicone zasady i metody wychowawcze. Znalazłam artykuły na ten temat i wysła

zBLOGowani.pl
;
Blogi