Relacje z codziennego życia miejskiej kobiety przeflancowanej na wieś.
Blog > Komentarze do wpisu

A było tak.

Dałam radę! Wnusia była drugi raz u babci, ale jak mnie zobaczyła nieważne było jakie mieszkanie, zabawki, warunki.

Babcia jest i to jest o.k!

Do piętnastej pilnowała babci, że nie mogłam odejść na krok. Nowe miejsce nie budziło bezpieczeństwa.

Oglądałyśmy przez okno auta, bo akurat parking mam pod nosem. Rozbawił nas rowerzysta i rowerzystka, ponieważ przy tym ruchu, zgiełku, tempie nagle pojawił się ktoś, kto powoli pedałował, niespieszno, na luzie, w żółwim tempie... .

Było trochę zamieszania z psem i brakiem zabawek oraz karmieniem, bo krzesełka dla dzidzi brak, ale babcia nie takie numery widziała w życiu, więc pobudziła swoją kreatywność i znalazła na wszystko sposób. Poszły w ruch plastikowe naczynia do potraw, pudełka po kremach, sztuczne kwiatki, skarpetki babci.... .

W pracy też ruch. Szef dzwoni, bo ktoś, coś chce. A jeszcze dzwoni pani, że nie doszła paczka, a wieczorem na pocztę z kolejną wysyłką.

Sklep blisko poczty, więc babcia czmychnęła do zabawkowego. Kupiłam najtańsze zabawki, by też mieć w domu coś dla wnusi.

Dzwoni mama po info jak mi dzień minął. Mamuś w smutnym nastroju, ale po chwili rozbawiam ją i jest o.k. Przed mamą przegląd auta i mama martwi się, że zapłaci, a mechanik nie przepuści, bo coś tam będzie szwankowało. Mama wymyśla scenariusz działania. Mówi, że się rozpłacze i powie, żeby sobie wziął to auto. Po czym odjedzie jak dama taksówką.

 

Takie cuda mam dla wnusi na jutro.


 

czwartek, 07 grudnia 2017, duzabula

Polecane wpisy

  • Wiek średni.

    Od wczorajszego poranka nic tylko pracuję, pracuję. Dopiero dzisiaj, około czternastej zakończyłam robotę zleconą przez szefa. Wróciłam wczesnym wieczorem do s

  • Barek.

    Zalatany dzień. Ostatnim punktem była wizytacja w mieszkaniu siostrzeńca. Majster uwija się, panowie od mebli zmontowali kuchnię. Wydawałoby się, że tak niewiel

  • Artykuł.

    Pomyślałam wreszcie logicznie w sprawie wnusi. Musimy mieć wspólne działania i ujednolicone zasady i metody wychowawcze. Znalazłam artykuły na ten temat i wysła

zBLOGowani.pl
;
Blogi